||--| www.oyunsitesi.forumotion.com |--||
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
||--| www.oyunsitesi.forumotion.com |--||

Oyunlar

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Müzik nedir

2 posters
YazarMesaj
iLLeqaLBoy
Admin
Admin
iLLeqaLBoy

Müzik nedir Empty
MesajKonu: Müzik nedir   Müzik nedir Icon_minitimePaz Ocak 27, 2008 2:04 pm

Müzik Nedir ?
İki farklı duygu olduğunu düşünüyorum. Birincisi üst üste gelen ve arka arkaya dizilen seslerin (notaların) verdiği duygu, ikincisi ise ritmin verdiği duygu. Evet, bence bunlar farklı şeyler. Müzik denilince akla gelen notalardır ancak bir perküsyon solosuna müzik dememek de mümkün değil. Bazılarının “E vurmalı çalgılarda da nota var” dediğini duyar gibi oluyorum. Aslında daha önce duydum. Fakat vurmalı çalgılardan aldığımız hissiyatı buna bağlayamayız. Zira sabit bir sesle çalınan vurmalı çalgı yine içimizde birşeylerin “kıpraşmasına” yol açacaktır.

Bazen çalan müzik, onu anlayan insanın ağzının yüzünün yamulmasına, garip vücut hareketlerine sebep olur. Mesela bir enstrüman çalan ve çaldığını anlayan bir insan sanki birşey anlatmak istiyormuş ya da ağzı, kolu, bacağı olan bir enstrümanmış gibi davranabilir. Sakın korkmayın. Bence bunun sebebi müziğin adeta farklı bir dünyanın dili olması, verdiği duyguların başka türlü anlatılamayacak olması ve bu durumla karşılaşan insanın hislerini ifade etmeye çalışmasıdır. Hissettiklerini dünyamıza uygun olarak gerçekleme isteği de denebilir. Bu sonradan kazanılan bir alışkanlık da olabilir. Yani izlediği diğer müzisyenler aynı hareketi yapıyordur ve o da bir nevi taklit ediyordur. Ancak bu durumdaki insan ne yapacağını önceden düşünmez. Buna sebep olan duygu yoğunluğudur. O yüzden böyle bir taklit mekanizması olduğunu sanmıyorum.

Şu ana kadar salt müzikten bahsettim. Yani işin içine sözleri, şarkı konusunu katmadım. O da ayrı bir konu; yukarıda bahsettiklerim ve gerçek dünyadan bazı duyguların oluşturduğu bir karışımdır belki.

Rock nedir ?

Rock bir yaşam felsefesidir. Saç uzatıp rockçı takılmak değildir. Özgür olmak, özgün olmaktır.

Rock müzik, bünyesinde bir çok müzik türünü barındıran bir tür olarak rock and roll’ dan, and roll’un çıkarılmasıyla 1960 ların başında oluştu. Rock müziği oluşturan bu müzikal alt türler de, kendi içlerinde alt türlere ayrılmışlardır. Bu sebepten dolayı rock müziğin tarihini anlatırken, başlangıç noktası olarak rock’n roll dan yola çıkarsak büyük bir hata yapmış oluruz. Çünkü; rock müziğini de içine alan pop müzik türleri bir çok müzikal alt türlerin sentezinden meydana gelmiştir.

Rap Nedir ?

Rap; Altyapısı Mc nin kendisine göre yaptıgı veya yaptırdıgı,Kendini anlatma yoludur.Türkiye'ye Rapi Cartel getirdi ve o zamanlarda Rap Kendi anlatma edebiyatı ve milliyetçilik duygusu taşıyordu.Günümüzde Rap Pop'a diss atsa bile Pop müzik seslendiren kişilerin yaptıgı polemiklere özeniyor.o ona oda ona Diss atarak ünlü olmayı planlıyor.Ama Rapi Doru kullanan da var.1.Sagopa kajmer 2.Da poet 3.mozolemirach 4.sitemdepresif gerisi de var ama olmayanlarda var; 1.ceza 2.sahtiyan 3.ege çubukçu gibi.Bence rapi doğru kullananlar Rapci olarak sayılmıyolar Bana göre Günümüzdeki Rap kültürüne bakarsak Rapi doğru kullananlar Rap DeğiL ismi belirlenmemiş Bir Müzik türü yapıyorlar.
Rap Gerçek Rap Olana Kadar Rap değil,Rapi doğru kullanıp kendi müziklerini yapanları dinliyeceğim.
https://oyunsitesi.yetkinforum.com
*merve*
Bizden üye
Bizden üye
*merve*

Müzik nedir Empty
MesajKonu: Geri: Müzik nedir   Müzik nedir Icon_minitimePtsi Ocak 28, 2008 9:29 am

sağol admin..

Müzik nedir
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-